خدمت مرحوم آقای هاشمی، رئیس جمهور وقت، رسیدم و گفتم آمریکایی‌ها نخواهند گذاشت که آلمان‌ها نیروگاه بوشهررا تکمیل کنند؛ لذا بهتر است به آلمان‌ها بگوییم  یک ، نیروگاه با ظرفیت۲۰۰۰ مگاوات بعنوان جایگزین بدهند و مصالحه کنیم. مرحوم آقای هاشمی یک نامه‌ای را نشان من داد که از مراجع رسمی به ایشان گزارش داده بودند که ایران در دعوای داوری علیه زیمنس آلمان ۱۶ میلیارد مارک برنده خواهد شد. بعد به من فرمود: من اعتمادی به این گزارش ندارم، اما اگر ما حتی ۲۰۰۰ مگاوات بگیریم حدود ۴ میلیارد مارک خواهد بود لاکن بعد شما متهم به زد و بند با آلمان‌ها خواهند کرد و با پرونده سازی اذیتتان می‌کنند. نهایتا هم توافق با طرف آلمانی را بهم خواهند زد؛ لذا بهتر است شما هم پیگیری نکنید و منتظردعوی در داوری بین المللی باشیم. خوب چند سال طول کشید و داوری بین المللی دراروپا به نفع آلمان‌ها رای داد وایران یک دلار هم نتوانست خسارت بگیرد و صدای کسی هم درنیامد

ادامه مطلب

برای جلوگیری از بروز اعتراضات خشن چه باید کرد ؟

روابط دولت - ملت و تاثیر آن در ساختار حکومت

بررسی سیر تحولات دهه 40 و50 ایران

آلمان‌ها ,هم ,داوری ,یک ,مرحوم ,نیروگاه ,بین المللی ,داوری بین ,میلیارد مارک ,لذا بهتر ,بهتر است

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تولیدی کفش برند بالساوا مرجع مقالات رسمی عطر و لوازم آرایش گروه آموزشی پژوهشی تکتو کریپتوفیل انتظار زلف هـندو پله پله تا انسانیت تکنیک های موفقیت وبلاگ طب سنتی طبیب من آموزش زبان انگلیسی